Siirry sisältöön

Saskysta lukuvuonna 2023-2024 ammattiin valmistuneet

Saskyn ammatillisista oppilaitoksista ovat lukuvuoden 2023-2024 valmistuneet alla olevat mainitut opiskelijat (listassa mukana ne opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun). Listaa täydennetään sitä mukaa, kun oppilaitoksilta saadaan tietoja.

Sasky Ammatti-instituutti Iisakki, Hämeenkyrö

Autoalan perustutkinto, autotekniikan osaamisala, ajoneuvoasentaja:

Nikko Alanen (kaksoistutkinto), Harriet Helenius, Vilho Huhtasalo, Topi Kankaanranta, Samuel Kauppila, Jennifer Kiiskinen, Jaakko Kohtanen, Eemeli Koivisto, Atte Lehtimäki, Leevi Mäensivu (kaksoistutkinto), Tuomas Suokko, Keni Vasu

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, koneistaja:

Jan Alatare, Mauri Hirsilä, Samuli Peltola

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, levyseppähitsaaja:

Konsta Katajisto

Prosessiteollisuuden perustutkinto, biotekniikan osaamisala, prosessinhoitaja:

Jemina Ansamaa

Prosessiteollisuuden perustutkinto, paperiteollisuuden osaamisala, prosessinhoitaja:

Pyry Kyröjoki, Miro Lehmusto, Milja Mäki

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen osaamisala, talonrakentaja:

Eetu Hjelm, Sauli Särkijärvi, Arttu Valo

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, ruokapalvelun osaamisala, kokki:

Petra Hämäläinen, Julius Ilomäki, Katariina Inkilä, Eemeli Jokinen, Jenna Lettoniemi, Eero Mäkinen, Tomi Piittala, Martta Salonen

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, ruokapalvelun osaamisala, tarjoilija:

Ilta Koivula

Ravintola- ja cateringalan osatutkinto, palvelutyöntekijä:

Sanna Aromäki, Iida Vulli

Ravintola- ja cateringalan osatutkinto, kahvilatyöntekijä:

Annukka Danouzi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatio- ja sähköasentaja:

Taavi Aaltonen, Arttu Ahola, Oskari Hermiö, Tommi Huitula, Oskari Isokivijärvi, Eemeli Joensivu, Jesse Järvensivu, Aaro Kivikari, Teemu Kivimäki, Iikka Konttinen (kaksoistutkinto), Lauri Koskela, Sami Kotti, Niilo Kumpulainen, Aatu Kuortti, Saga Kuusijoensuu, Aleksi Laatu, Joona Lapikisto, Viljami Liikala, Aleksi Mäkelä, Jonne Niemelä, Juho Niemistö (kaksoistutkinto), Roope Peltomaa (kaksoistutkinto), Juho Pitkäkoski, Johannes Puranen, Roni Raitaluoma, Toivo Tiura, Mikael Touru, Hannes Valkila, Jesse Vähä-Peltomäki

Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen osaamisala, putkiasentaja:

Oliver Alakotila, Iivari Antila, Totti Hakala, Alexander Holm, Jose Jeromaa, Jussi Kuurila, Erkka Lehtinen, Marcus Leppälä, Jimi Leppänen, Jami Mäkinen, Niklas Nummi, Eemeli Silvas, Aatos Sivula, Verne Tienari, Veli-Pekka Vuorinen

Sasky Ammatti-instituutti Iisakki, Osaran maaseutuopetusyksikkö

Maatalousalan perustutkinto, maatilatalouden osaamisala:

Anne Castanheira, Eeva Eloranta, Juho-Matti Haavisto, Emilia Harsia, Nea Ingström, Emmi Koro, Mirka Mustalahti, Janika Peltoniemi, Emmi Rusila, Ari-Samuli Suoniemi, Oona Tienari, Viivi Tienari                    

Maatalousalan perustutkinto, maatalousteknologian osaamisala:

Petteri Hinttu, Joonas Piilola, Roni Valkama, Akseli Vira   

Luonto-​ ja ympäristöalan perustutkinto, luontoalan osaamisala:

Hongisto Pasi, Laura Järvinen, Terhi Kiemunki, Leeni Kumpulainen, Rita Nukke, Leonora Peltola, Perko Annastiina, Emilia Raikamo, Annu Rantanen, Tero Selin   

Luontoalan ammattitutkinto, Luonnontuotealan osaamisala:

Ilona Kantola, Kati-Mari Keskinen, Denis Kähkönen, Anni Sjöblom, Kirsi Vinkki-Lehtinen, Matias Wirtanen, Ulla Ylijoki

Sasky Ammatti-instituutti Iisakki, Parkano

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, koneistaja:

Kristian Aalto, Elias Lahtinen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja:

Jaana Juusenaho, Anni Lamminsivu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, lähihoitaja:

Jani Leppäpuska

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala, lähihoitaja:

Laura Koivula

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja:

Kaija Luomanen, Alexandra Oksanen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vammaistyön osaamisala, lähihoitaja:

Senja Silvennoinen

Sosiaali- ja terveysalan osatutkinto, hoiva-avustaja:

Raija Antila, Emilia Friimäki, Marita Harjaluoma., Anne Niinimäki, Tiina Saarentausta

Sasky Huittisten ja Kokemäen oppilaitos, Huittinen

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, käytön tuen osaamisala:

Suolaniemi Luukas

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, IT-tukihenkilö:

Anttila Iiro, Antypchuk Daniil, Haapahuhta Jesse, Hiltunen Aleksi, Hämäläinen Mika, Leino Maco, Prepula Christian, Rintala Juho, Sillanpää Aaron, Vinttilä Viljami, Väisänen Jami, Yli-Houhala Aleksi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistokehittäjä:

Ilveskorpi Jukka, Immonen Henri, Kaulio Antti, Liljaniitty Hanna, Niemi Johanna, Nykänen Kirsi, Riiski Joonas, Taivalmäki Esko

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Airola-Korpinen Tanja, Antila Riina, Bilozor Yuliia, Blinov Nikita, Bundzeniece Marina, Friman Tiia, Gustafsson Juulia, Hyttinen Pauliina, Isokallio Teija, Kankaanpää Johanna, Karjalainen Jani, Keskikiikonen Niko, Koivisto Kerttu, Koota Arttu, Koskinen Aleksi, Koskinen Kenny, Koskinen Leena, Kulkkula Venla, Lahoniitty Miina, Laurila Elli, Lehtinen Roy, Leppänen Jenna, Lindgren Satu, Moisio Mia, Myllymäki Mia, Myllymäki Miro, Nousiainen Mari, Pylkkänen Emma, Rautavuori Isabella, Riik Miska, Riippa Laura, Rintala Heta, Räsänen Hugo, Seppä Karoliina, Seppä-Koskinen Päivi, Sillanpää Nea, Soikkeli Panu, Toivola Rasmus, Toivonen Kaisa,  Tuominen Amalia,  Virtanen Marika, Vähä-Heikkilä Joona, Wolff Ella, Yrjölä Anu

Liiketoiminnan ammattitutkinto, myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala:

Dahlman Kirsi, Hakkarainen Pia, Hautala Mirva, Heikkilä Sonja, Hyypiä Tiina, Kesseli Anna, Kuvaja Satu, Nikkanen Pasi, Ryömä Kati, Yski Olivia

Liiketoiminnan ammattitutkinto, liiketoiminnan palveluiden osaamisala:

Alajääskö Merja, Baftijari Florije, Hajdini Miranda, Järvinen Mari, Kesti Hanna, Kinnari Mari, Laakso Liisa, Laaksonen Anniina, Mahlamäki Elina, Mykrä Mika, Önkki Jutta, Vuorinen Taru

Sasky Huittisten ja Kokemäen oppilaitos, Kokemäki

Puutarha-alan ammattitutkinto, floristi:

Kalliomäki Minna, Ojala Outi, Palokangas Sini, Parto Jaana, Peura Juulia

Puutarha-alan ammattitutkinto, tuotantopuutarhuri:

Pusa Elias, Salomäki Toni

Puutarha-alan ammattitutkinto, puistopuutarhuri:

Saarinen Maria

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri:

Hosseini Eskandar, Kauppila Niina, Keinonen Jaana, Kivelä Eemil, Kivipuro Merja, Knuutila Mira, Lind Anu, Nummela Niina, Olsson Riitta, Paunu Moona, Peijariniemi Essi, Rantanen Jonna, Ruuhilahti Roope, Simon-Bellamy Sabine, Strand Christa, Tani Tuomas

 Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Eloranta Akseli, Haavisto Noora, Hautaviita Robert, Hekkala Kalle, Kosonen Jesse, Pöysti Niko, Routakangas Akseli, Yli-Kaatiala Martin

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Ahola Neea, Anttalainen Emmi, Hanhiniemi Riina, Heinonen Vanessa, Heinonen Viivi, Hellemaa Venla, Helppolainen Laura, Jalonen Jonna, Junnila Vappu, Kalliomäki Joanna, Kallunki Jenni, Kataja Elli, Koponen Nelli, Korkeakoski Justiina, Laaksonen Venla , Lahdenperä Venja, Laine Alma, Levonmaa Laura, Lilja Anniina, Mielonmäki Ella-Marja, Myllymaa Vilma, Mäkilä Jenna, Niemi Marika, Nieminen Sara, Nummi Essi, Ojala Rosa, Ortega Lorente Silvia, Pajula Sirkku, Rajala Milla, Rajamäki Milla, Rekola Heli, Repo Julianna, Salminen Jenna, Salo Minna, Savinen Mimosa, Setälä Jenna, Syrjänen Hayley, Vainio Ronja, Viitasaari Emma, Öling Kaisa-Beata

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Aarinen Lauri, Hietanen Suvianna, Jalava Maria, Mattila Pinja, Mykrälaakso Tiitus, Salo Matias, Säteri Arttu, Voutilainen Antti

Sasky Ikaalisten kauppaoppilaitos

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Hasan Alhayek , Henriett Bebesi, Arttu Heiskanen,  Riina Hyvönen, Viktorija Iljina, Katri Koivisto, Silja Koivisto, Kasper Kortteus, Leenamaija Laaksonen, Iina Lahtinen, Juuso Leinonen, Anni Niemi, Isabel Pentti, Aleksi Pitkänen, Marika Rokosa, Mirva Sjöman, Tiina Vikman

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Linnea Riihimäki, Eemi Salomäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, it-tukihenkilö:

Carita Huhti, Ronja Huuskonen, Lassi Hänninen, Oskari Hänninen, Ossi Ikonen, Vili Jumpponen, Jiri Kervinen, Annika Raskila, Tero Ylikoski

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus:

Juho Lehtinen, Oona Simula, Miro Tuominen, Jelena Vuori

Sasky Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos

Taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen valmistuksen osaamisala:

Jukka Ala-Hakuni, Nelly Anttonen, Carina Blomqvist, Samu Gröndahl, Harri Hartikainen, Helinä Huhtala, Janne Järvinen, Jesse Korhonen, Olli Lintulahti, Alexander Lähteenmäki, Kare Mutanen, Milko Mäkinen, Sari Nieminen, Juha-Matti Oja, Miia Sevander, Helga Sironen, Antti Sointula, Anneli Tyrväinen, Erno Virta, Kristina Virtanen

Taideteollisuusalan perustutkinto, Restaurointialan osaamisala:

Pauliina Haikonen-Lilja, Tomi Karhu, Niina Toivola, Juha Välilä

Taideteollisuusalan perustutkinto, Soitinrakennusalan osaamisala:

Vili Ikäheimonen, Jaakko Kunnas, Arttu Koski, Pertti Martikainen, Mikko Mielikäinen, Petri Ruuska, Tommi Tiittanen

Taideteollisuusalan perustutkinto, Käsityön ohjaustoiminnan osaamisala:

Viivi Lahtinen, Minna Pulkkinen, Katri Vainio

Taideteollisuusalan perustutkinto, Puusepänalan osaamisala:

Liina Kirjavainen

Taideteollisuusalan erikoisammattitutkinto, Soitinrakentamisen osaamisala:

Harri Mäkinen

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala:

Nina Aitta, Peppi-Lotta Alanen, Jassu Karodia, Pasi Koffert, Pinja Kuusisto, Amanda Mäkinen, Liisa Olkinuora, Kaisa Saano, Laura Taponen, Thorn Tirkkonen, Jennika Vikman, Niina Vikman

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Audiovisuaalisen viestinnän osaamisala:

Jenni Haapiseva, Minna Kärnä, Hanna Marjaniemi

Musiikkituotannon ammattitutkinto, Musiikin manageroinnin osaamisala:

Sanna Haapaniemi, Linda Jokiniemi, Tapio Koivuniemi, Annika Kontio, Anne Simonen

Musiikkituotannon ammattitutkinto, Laulun tekemisen osaamisala:

Timi Karvinen, Satu Korpi, Leevi Kuittinen, Linda Kuoppala, Aleksi Lindberg, Sami Saukoniemi, Heidi Valkama

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto:

Marko Aho, Sirkku Viljanen, Tanja Vuorinen

Sasky Karkun kotitalous- ja sosiaalialan oppilaitos

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, kiinteistönhoitaja:

Mirella Koskela

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja:

Anna Houttu-Virtanen, Niklas Ijäs

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja:

Aino Inkerö, Reetta Keskinen, Katja Koskinen, Anne Kuusela, Jaana Raikunen, Janita Vainionperä, Leena Ylistalo

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Jami Ahoniemi, Emilia Alfreds, Rebecca Gustafsson, Enni Holma, Emilia Jutila, Kirsi Juvonen, Matti Jylhä, Henna Kangasniemi, Taija Kaukoranta, Paavo Kettunen, Noora Koskinen, Pauliina Kotiniemi, Lotta Mattila, Wilma Raikunen, Paula Reini, Jolanta Silerova

Sasky Mäntän seudun koulutuskeskus

Autoalan perustutkinto, autotekniikan osaamisala, ajoneuvoasentaja:

Taavi Hiltunen, Atte Nieminen, Jesper Salonen, Jasper Seppälä, Julia Träff, Tuukka Vanhanen

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, hius- ja kauneudenhoidon neuvonnan osaamisala, kosmetiikkaneuvoja:

Minna Koskinen

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, ihon hoidon osaamisala, kosmetologi:

Riikka Eskuri, Roosa Jokijärvi, Cilla Katajamäki, Milla Korkiakoski, Ronja Laurio, Karoliina Liimatainen, Roosa Mäkelä, Piia Puttonen, Helena Reinholm, Mirka Sipilä, Nina Ylä-Liedenpohja-Sammatti

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaajatyön osaamisala, kampaaja:

Sabrina Ala-Heikkilä, Willa-Amalia Alho, Sofia Barrile, Jonna Jykelä, Sonja Viitanen

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asennuksen ja automaation osaamisala, koneasentaja:

Valtteri Luttinen

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala:

Jimi Hakala, Aino Hjerppe, Aaro Hyödynmaa, Jere Jokinen, Oskari Kangas, Elias Koivumäki, Tatu Liljeberg, Teemu Minni, Atte Moksunen, Jenny Pohjaniemi, Eemi Rovio, Johannes Ruohonen, Patric Saarilampi, Asser Salonen, Roope Talvilahti, Leevi Tuominen, Eetu Vihinen, Eetu Viitanen

Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasennuksen osaamisala, lentokoneasentaja:

Jenni Nelimarkka

Lentokonetekniikan ammattitutkinto:

Antti Nissilä

Liiketoiminnan ammattitutkinto, myynnin ja markkinointiviestinnän osaamisala:

Hely Pallari, Elina Vuotila

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Riina Bräysy, Roosa Eevala, Sara Haapala, Minna Haila, Marjaana Heiskanen, Julia Helin, Hanna Hentilä, Tia Holma, Mari Järvinen, Minja Kaijala, Heidi Kankaanpää, Siiri Keljo, Assi Kirjonen, Tiina Korpela, Päivi Korpua, Laura Käkelä, Ona Lahtinen, Mi Lamberg, Kati Liimatainen, Sini Lintunen, Annika Luostarinen, Mira Mattila, Piia Myllyalho, Johanna Mäkinen, Taru Nieminen, Aada Pajukko, Iida Pakarinen, Karoliina Paldanius, Benjamin Palmroth, Kia Pasi, Emilia Paussonen, Neea Peltonen, Jaana Penttinen, Minna Penttinen, Iida Rantanen, Aleksi Rautio, Johanna Siira, Anna Similä, Oskari Tähtinen, Natalia Varismäki, Mimmi Voutilainen, Tiia Weiström, Emmi Wiiala

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Sanna Bordi, Piia Ekstam, Erkka Heikkilä, Sari Jalli, Anne Järvinen, Tuula Järvinen, Sami Kiviniitty, Sari Koskensalo, Marianne Kukko, Janina Rouhikko, Piia Tenkula, Jenny Toivonen, Christina Turunen, Satu Viljanen, Laura Virtanen

Matkailualan perustutkinto, majoituspalvelujen osaamisala, vastaanottovirkailija:

Aurora Kinnanen, Janna Roponen

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuollon osaamisala:

Tiia Hallberg, Sonja Hoivala, Nea Kaasinen, Roosa Pahkamaa, Minna Uitto

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuollon osaamisala, toimitilahuoltaja:

Natalia Afanaseva, Nina Aliabeva, Gholamhasan Najafi

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen osaamisala, talonrakentaja:

Aleksi Aalto, Roope Heinäkenkä, Sami Karttunen, Santeri Kälvi, Lotta-Maria Lipsonen, Juuso Nieminen, Kasperi Paarlahti, Anton Rajala

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, asiakaspalvelun osaamisala, tarjoilija:

Chakhrit Aotphim, Milla Jäälehti, Olivia Suoranta

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto, ruokapalvelun osaamisala, kokki:

Vilma Metsälä

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, ravintolaruoanvalmistuksen osaamisala:

Ismo Hyvönen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja:

Sali Al Manahi, Ekaterina Chugunova, Hilla Elers, Aino Huhtinen, Eevi Hyttinen, Satu Lehtonen, Tuija Puttonen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala, lähihoitaja:

Mira Innanen, Tuija Ruohomäki, Nea Tiittanen, Lotta Turunen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, lähihoitaja:

Kati Mäntylaakso

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja:

Elisa Aaltonen, Tiitus Aro-Panula, Satu Hiltunen, Aatu Mäkinen, Emilia Nyykooli, Siiri Sulkunen, Jessica Syversen, Nea Valkeinen, Emma Äijö

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: vammaistyön osaamisala, lähihoitaja:

Riikka Vanhanen

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, automaatioasentaja:

Emmi Hakala, Rasmus Häkkinen, Siiri Innilä, Tuomas Kuopio, Antti Lumus, Kai Raunio, Nikolas Suihkonen, Arttu Turpeinen

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, it-tukihenkilö:

Juho Collin, Aleksi Eerikäinen, Mika Flyktman, Juuso Pohjalainen

Yrittäjyyden ammattitutkinto, yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala:

Katriina Ahava, Tarja Hovila, Linnea Lincoln, Marika Mäki-Laurila, Outi Pihlaja, Antonio Sedita, Kati Seger, Henna Tarvainen, Katja Tynkkynen, Sami Uurasmaa

Sasky Tampereen palvelualan ammattiopisto

Elintarvikealan perustutkinto                        

Kahila Helka Anneli, Kilappa Ronja Elsie, Pietarila Salli Ilona, Vahderpää Josephine Amy

Liiketoiminnan perustutkinto                        

Aalto Janette Joanna, Arsalo Petrus Daniel, Bergman Eerika Olivia, Haapala Akseli Markus, Kuopusjärvi Tanja Kristiina, Ojala Peetu Verneri, Olli Ida Meeri Marja, Saarinen Neela Ada Sofia, Sulonen Silja Amanda

Matkailualan perustutkinto 

Liehu Natalia Viena Aurelia, Puumala Piia-Kristiina, Tokee Anna Katariina

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto  

Fabrin Mikko Jaakko Simeoni, Hakulinen Laura Maria, Villgren Ada Viola

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto  

Koivunen Jani Juhani, Kuusinen Neo, Leinonen Ville Eino Kullervo, Leppäniemi Riku Eemeli, Nieminen Mikael Kalle Stefan, Ojala Aleksi Elias, Peltonen Toni Janne Mikael, Rantanen Weeti-Valtteri Mikanpoika, Savonen Tiitus Kristian Aleksander, Vanhatupa Niilo Antero, Vehmaa Niilo Eemil Viljami

Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus                       

Broman Hilkka Bertta Elina, Janhunen Liinu Aino Lilia, Korhonen Jesse Into Antero, Mäkinen Aino Elina Mirjami, Turunen Teemu Niilo Daniel

Sasky Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos

Taideteollisuusalan perustutkinto, jalometalli:

Shila Abedi, Anni Patrikainen, Kristiina Puolakka, Niko Päivärinta, Neo Siitonen, Sami Turkia

Taideteollisuusalan ammattitutkinto, kultaseppä:

Hanna Kivelä, Eeva Laine

Taideteollisuusalan perustutkinto, käsityön ohjaustoiminta:

Outi Ylinen

Taideteollisuusalan perustutkinto, lavasterakennus:

Neea Koivu, Lahja Koskikallio, Ruu Narinen, Sem Sandison, Vivian Vesterinen

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustusala:

Siiri Laine, Sanna Linne, Dana Loca, Netta Peranto, Helmi Sillanpää, Jasmin Vainionpää

Sasky Vammalan ammattikoulu

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Jiri Aalto, Niilo Kaunisto, Markus Koivulammi, Juho Lumiainen, Jesse Majamaa, Joni Merinen, Aaro Moisio, Sami Mäkinen, Mauri Parkkali, Markus Poutala, Mikke Salminen, Markku Seurala, Niko Suomela, Juuso Vainionperä, Niilo Vilmunen

Autoalan perustutkinto, pienkonekorjaaja:

Johannes Al-Rubaye, Miikka Ketola, Marko Tuppurainen

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Israa Al-Saedi, Heidi Heinonen, Pekka Peltola, Tomi Peuhkuri, Sini Rantala, Pihla Rantanen (kaksoistutkinto), Iisa Välimäki

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Riina Blom, Johanna Helin-Eriksson, Tanja Mäkinen, Julia Riitinki

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:

Juulia Alfthan, Tatjana Bauziene, Olga Budaeva, Elina Kempi, Sini Kettunen, Laura Koskinen, Eveliina Kulju, Aysel Leminen, Heli Majalahti, Vilma Mäki-Opas, Heli Mäkipää, Tiina Viertokangas

Kivialan ammattitutkinto:

Maarit Föhr

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja:

Kaapo Heino, Tino Leppänen, Mikael Rantala, Martti Rissanen, Juuso Samula, Veli-Pekka Santala, Meepraipruek Supakit, Toni Välilä, Jukka-Pekka Ylitalo

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Valtteri Aura, Antti Nurminen, Samuli Rantala

Rakennusalan perustutkinto, kivirakentaja:

Emmi Alanen, Tinaung Everest, Anna-Mari Mansikkaviita, Tomi Myyrä, Ahmed Qadir, Jussi Saari, Win Thwin, Aleksander Virkki

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Tommi Aho, Topias Kesti (kaksoistutkinto), Leevi Nieminen, Max Rapeli, Nea Virtanen

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Nea-Liina Lehtonen

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Henry Dunder, Elena Ilevic, Sanni Leppänen, Jami Rekikoski, Jutta Suominen, Miitsu Valkama, Ronja Vuorinen, Tiia Yli-Hukka

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Lauri Ahola, Nico Ekonen, Mitro Halinen, Niklas Hituri, Leevi Intonen, Matias Korpela, Niklas Niiranen, Topias Nousiainen, Daniel Ojansivu, Jussi-Pekka Parikka, Taru Pitkäkangas, Sakari Rantanen, Aatu Saukola, Juho Suoniemi, Miro Telilä, Danila Terentjev, IidaTiensuu, Pekka Vilmari

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, hyvinvointiasentaja:

Marko Koskinen, Juho Varila, Petri Välimäki

Lämpimät onnittelut kaikille ammattiin valmistuneille! Toivotamme teille onnea ja menestystä myös tuleville poluillenne.

Kuva, jossa on valkoisia, vaaleanpunaisia ja liloja kukkia.