Yhteishaun 2020 opiskelijavalinnat | Sasky

Yhteishaun 2020 opiskelijavalinnat

Onnea valituille!

Tervetuloa opiskelemaan Saskyyn!

Julkaisemme kaikkien niiden yhteishaussa 2020 valittujen opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Ammatti-instituutti Iisakki

Autoalan perustutkinto, pk
Huhtasalo, Aatu
Joensuu, Jesse
Koivisto, Arttu
Koivisto, Eemeli
Kylä-Utsuri, Kai
Lepistö, Tuomas
Linna, Matias
MacGilleon, Aki
Mustajärvi, Uunar
Nänimäinen, Jasper
Pärssinen, Aleksi
Rantamäki, Mikael
Säynäväjärvi, Aaro
Tuovinen, Niklas
Westerholm, Jiri

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk, Hämeenkyrö
Grönstrand, Patrick
Huhtasalo, Verneri
Mäkipää, Niko
Tarna, Oskari

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk, Parkano
Haapaniemi, Eetu
Hulppo, Samuel
Lahti, Tuomas
Salomäki, Nico

Prosessiteollisuuden perustutkinto, pk
Lehmusto, Miro
Männikkö, Arwo

Rakennusalan perustutkinto, pk
Mäkinen, Niko
Ahvenainen, Jesse
Haavisto, Lauri
Jokinen, Tero
Järvinen, Samuel
Koskinen, Jesse
Laakso, Kalle
Mantonen, Aleksi
Moisio, Mikko
Männistö, Petteri
Pajunen, Joonas
Rahko, Matias
Rajaniemi, Kuisma
Siltanen, Santeri
Takala, Eino
Toivonen, Lassi
Valtonen, Elis
Vataja, Ville

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Bergström, Mico
Koskela, Lea
Kotajärvi, Miikka
Mahlamäki, Nita
Majamaa, Siiri
Mäkelä, Tiia
Mäkinen, Eero
Pusa, Tuukka
Rosengren, Miro
Sulonen, Nestori

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Alvari, Tara
Kantola, Noora
Kiviniemi, Eveliina
Leponiemi, Ida
Montes Jimenez, Gaizka
Raadel, Gerda
Riihimäki, Julia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Elo, Niko
Friimäki, Tuomas
Haapala, Daniel
Hermiö, Oskari
Hirsimäki, Onni
Inkeroinen, Leevi
Jõks, Cristopher
Jouti, Joonas
Järviö, Niklas
Keihänen, Akusti
Mäkipelto, Juuso
Mäkipää, Roni
Narkilahti, Jere
Niinimäki, Oscar
Pajunen, Niklas
Puranen, Johannes
Rustari, Olivia
Sarvijärvi, Onni
Suomilammi, Eetu
Suominen, Otto
Valli, Juuli

Talotekniikan perustutkinto, pk
Eronen, Topias
Harsu, Niko
Kallio, Jesse
Kulmala, Ville
Lepola, Lauri
Leppänen, Matias
Paulus, Noa
Pekkanen, Riku
Piittala, Joona
Päivike, Jaakko
Rahkola, Niklas
Salo, Oskari
Väinä, Ari

Huittisten ammatti- ja yrittäjäopisto, Huittisen yksikkö

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Aalto, Matti Antero
Halinen, Tiro Veikko Olavi
Kapraali, Jere Johannes
Kenttä, Arttu Oskari
Lahoniitty, Miko Leevi Jalmari
Lampinen, Eemil Onni Petteri
Lukas, Neilas
Matomäki, Joni Mikael Antero
Mellenius, Riku-Elmeri
Mäenpää, Roni Tatu Matias
Naski, Joonas Jouni Kalevi
Ohene Amoako, Julius Patrick
Pullinen, Myrsky Orion
Tatti, Jose Maximus
Tuovinen, Janna Maria Tuulia
Vinttilä, Viljami Pekka Juhani
Ylinen, Romeo Sebastian

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, yo
Nuutila, Emma Vilma Amanda

Liiketoiminnan perustutkinto, pk
Ketola, Lyyti-Mari
Laikko, Leevi Olavi
Lehtonen, Sofia Mikaela
Lähteenmäki, Serena Satu-Maria
Riik, Miska Henri
Ruusunoksa, Moona Aliisa Hilde
Räsänen, Hugo-Willem Pellervo
Saukkio, Leevi Johannes
Suomela, Joona Juhana
Töppärä, Jasper Miro Sakari
Vidman, Nea Annika Hannele
Viskari, Elmeri Juho Johannes
Åhlman, Jeri Juhani Joonatan

Liiketoiminnan perustutkinto, yo
Hiljanen, Aliina Anni Elina
Välimaa, Anniina Maiju Ilona

Huittisten ammatti- ja yrittäjäopisto, Kokemäen yksikkö

Maatalousalan perustutkinto, pk
Ahtiainen, Manta Pauliina
Heikkinen, Wilma Elina
Jyrhä, Jenni Eveliina
Koponen, Nelli Olivia
Koponen, Ruusu Isabel
Korkeakoski, Janette Maria Estella
Kylväjä, Taimi Kielo Katariina
Lahdenperä, Venja Aada Olivia
Mäntysaari, Arja Marika
Nummi, Senni Helmi Maria
Perkiö, Ada Emilia
Repo, Julianna Elina
Salomaa, Julianna Maria
Suomi, Saara Alli Loviisa
Tarvaala, Heli Sofia
Vestola, Kaisa Aino Katariina

Maatalousalan perustutkinto, yo
Hannonen, Pinja Jenina
Kielenniva, Silja Jemina
Kuusisto, Kuu Katariina
Rajamäki, Milla Helena
Tuominen, Carita Kristiina
Virtanen, Aino-Aliisa Aleksandra

Puutarha-alan perustutkinto, pk
Pihlava, Maiju Ellen Marie
Salo, Jenna Johanna Emilia
Jokinen, Amanda Helmi Johanna
Saine, Eveliina Aleksandra
Rantanen, Erno Seppo Kristian

Talotekniikan perustutkinto, pk
Aarikka, Samuli Martti Johannes
Jalonen, Tuomas Leevi Kalervo
Järvinen, Roni Kristian
Kemppainen, Daniel Saku Eemil
Minkkinen, Niko Heikki Oskari
Rinne, Elias Eero Jalmari
Santanen, Artturi Leo Valdemar
Tuomi, Mico Lauri Ilmari
Valkama, Tatu Juhani Ilmari

Ikaalisten kauppaoppilaitos

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Ida Döring
Konsta Hakanen
Nooa Halme
Eerika Jylli
Ella Kauppila
Silja Kiuru
Kiia Kurula
Jenny Leppälä
Kasperi Moisio
Jasmin Wallin

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Heidi Inkeroinen
Merily Kaasik
Hanna Koskinen
Anni Leivonen
Elli Mantila
Fanni Ojanen
Saara Savisto
Oona Tienari
Viivi Tienari
Veera Vaskelainen

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, IT-tukihenkilö
Lassi Hänninen
Oskari Hänninen
Niko Simolin

Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuvallisen ilmaisun toteuttaja
Mattila Sonja
Salokannel Siiri
Sivonen Verna

Taideteollisuusalan perustutkinto

Käsityön ohjaustoiminnan osaamisala
Hakala Viviikka
Hupila Maria

Metalliseppäalan osaamisala
Jarva Augustus

Puusepänalan osaamisala
Lähteenmäki Jani

Restaurointialan osaamisala
Kantojärvi Reetta
Ylirautalahti Santeri

Tuotteen valmistuksen osaamisala
Anttonen Nelly
Häyrinen Martta
Tuominen Miro
Vilmunen Pekka

Ikaalisten lukio

Valittuja opiskelijoita yhteensä 19.

Lehto, Emilia Marianne
Välimäki, Johanna Pauliina
Saine, Viivi Aada Maria
Koivisto, Salla-Maria
Niemi, Silja Mirella
Vainionpää, Veeti Antero
Taivio, Aleksiina Eliina
Palojoki, Sara Sofia
Tuulenkylä, Elsa Olivia
Salmi, Josefina Maria Susanna
Hakanen, Emil Otto Juhani
Mäkinen, Jemina Sara Emilia
Vainio, Adele Theresia
Härkönen, Veera Karoliina
Pelkonen, Heidi Sinikka Susanna
Mustapuro, Veera Henna Eerika
Saarinen, Roope Eemeli
Sovijärvi, Meeri Kristiina

Karkun kotitalous- ja sosiaalialan oppilaitos

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Pihlava, Ella
Ojansivu, Iina
Heinonen, Jonna
Reponen, Natalia
Medina, Ketija
Tiensuu, Oona
Järvenkallas, Aada
Liukko-Sipi, Anna
Moisio, Eveliina
Ahvenainen, Eveliina
Weckström, Oona

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, pk
Vuorisalo, Arttu
Sinisalo, Anniina

Osaran maaseutuopetusyksikkö

Maatalousalan perustutkinto
Sutinen, Silja Päivikki
Lammenaho, Susanna Maria Kristiina
Ortega Lorente, Karen Silvia
Hietalahti, Johannes Veikka Valtteri
Salmi, Tuukka Elias
Valtonen, Saara Pauliina
Koiranen, Annastiina Marja Linnea
Kivioja, Milla Maria
Komulainen, Liina Iida Emilia
John, Sukai
Ajosmäki, Ella-Maria
Vira, Akseli Hermanni
Kallunki, Jenni Tuulikki

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto
Blom, Eetu Mikael

Mäntän seudun koulutuskeskus

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, pk
Gutic, Moamer
Mäihäniemi, Sonja Emilia
Mäkelä, Noora Alli Aleksandra
Rantanen, Silja Helena
Turunen, Lotta Emilia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, yo
Niemi, Elisa Anna Lyydia

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Haavisto, Jesse Joonatan
Kaarto, Ville Tapio
Nieminen, Vili Petteri
Palander, Erno Kalle Johannes
Salminen, Roope Raimo Akseli
Salomaa, Aku Antti Juhani
Sippari, Elias Oskari Olavi
Somppi, Valtteri Juhani
Tuovinen, Joonas Daniel Kalevi
Uuttera, Teemu Tapani

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
Flyktman, Janne Markus Kristian
Kossi, Niko Kristian
Kuisma, Jonnie Joakim Aaron
Kulmala, Jooona Aleksi
Laaka, Konsta Martti Jaakko
Laurikainen, Onni Oskari
Myntti, Reko Jafet
Pärnäjärvi, Paavo Lauri Vihtori
Saarinen, Konsta Kalevi
Salonen, Atte Iivari
Salonen, Frans Asser
Sikiö, Kalle Oskari
Somppi, Eelis Edward
Tamminiemi, Aaron Niilo Nikolai
Uunonen, Tatu Henrik
Virkajärvi, Johannes Leo Ilari

Matkailualan perustutkinto, pk
Hakala, Jessika Amanda
Peltonen, Noora Eveliina

Liiketoiminnan perustutkinto, pk
Al-Hassan, Zainab
Hakala, Emmi Mirja Mariia
Hokkanen, Aatu Vili Aukusti
Kaikkonen, Konsta Juhani
Mäkinen, Niko Henrik
Palmroth, Benjamin Christian
Peltonen, Neea-Maria Kristiina
Puttonen, Sanni Iida Maria
Salminen, Sini Johanna
Tamsi, Emilia Elisabeth
Uunonen, Severi Herpert
Vesala, Oskari Aleksi
Viita-Aho, Pihla Arja Marjatta
Viitanen, Henrika Sini Susanna
Vitikainen, Maria Alisa Helena
Vuorela, Sonja Maria

Autoalan perustutkinto, pk
Gutic, Mensur
Haapala, Aaro Matias
Jokijärvi, Elias Aake Vihtori
Jääskeläinen, Eevertti Wiljami
Kivinen, Aatu Eemeli
Kälvi, Santeri Joel Olav
Mäkinen, Eetu Juhani

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Huhtala, Silja Maria
Peltonen, Mea Maaria

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Murto, Teemu Johannes

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk
Laurio, Ronja Karoliina
Leppänen, Jenny Maria
Mahlamäki, Jenna Maria
Makkonen, Aino Matilda
Palviainen, Mila Sanni-Maria
Suoranta, Olivia Meeri Ilona

Ruoveden lukio

Autio Jemina
Deveci Berivan
Dunder Valentin
Haapaniemi Heta
Havi Selja
Havi Susanna
Heiskari Mandi
Jokela Anniina
Kaleva Venla
Karvinen Emil
Korte Veera
Laaka Juho
Lahti-Mononen Iitu
Laine Jenna
Laitinen Saga-Miina
Lehtisaari Milla
Leinonen Aino
Luokkamäki Roope
Manninen Anniina
Moisio Akseli
Mäkinen Juuso
Nieminen Miro
Nieminen Unna
Pekkanen Maija
Peltomaa Maura
Perkko Elli
Pessi Emilia
Salkosalo Sanni
Salminen Emma
Sarvana Elina
Sederholm Nella
Sirkiä Mirka
Skogberg Iina
Särkijärvi Viivi
Tiensivu Susanna
Tähtinen Elsa
Uusi-Kyyny Viola
Valkeejärvi Viivi

Tampereen palvelualan ammattiopisto

Elintarvikealan perustutkinto
Kankkunen, Jesse Mikael
Lehtimäki, Markus Aaron
Lehtinen, Marika Laura Linnea
Matt, Elena Suvi Camilla
Paavilainen, Veera Carolina
Tohni, Iina Maria
Vana, Tereza Hulda Ilona
Österman, Neea Salla-Maria

Liiketoiminnan perustutkinto
Aalto, Janette Joanna
Aura, Riikka Iines Katriina
Bergman, Eerika Olivia
Hyttinen, Jade Lumi Orkidea
Kunwar, Suresh
Kärkkäinen, Kim Kasperi Mikanpoika
Marjakangas, Miro Kasimir Maximilian
Mehtänen, Tuukka Kalevi
Metsäsalo, Inka Camilla
Ojala, Peetu Verneri
Puumala, Valtteri Erkki Oskari
Rinne, Alvari Olavi
Savolainen, Tatu Armas
Soukka, Mico Antero
Soukka, Niklas Juhana
Sulonen, Silja Amanda

Matkailualan perustutkinto
Alakörkkö, Taru Joanna Sofia
Lehto, Sini Johanna
Malinen, Julia Erika
Pirttijoki, Mikko Eemil Anttoni
Reuna, Aleksina Marian Isabella
Riekkinen, Silje Kristiina
Sakit, Shahid Mahmoud
Selin, Sisu Eemil Johannes
Tokee, Anna Katariina
Vuorenpää, Ava Alda Cecilia

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto
Alakomi, Jaakko Niilo Viljami

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Eskelin, Milla Emilia
Hannula, Jessica Judith Emilia
Jobe, Sering Omar
Kallonen, Veeti Valtteri
Laurunen, Julius Tapio Aaron
Reza, Hassan
Rinkinen, Jenni Emilia
Sereda, Anatoly
Syrjälä, Sakari Veli Johannes

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Kilpeläinen, Henna Riitta Kristiina
Lahti, Jenna Emilia
Tanskanen, Tia Patricia

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Aalto, Juhani Mikael
Hiltunen, Antto Tapani
Huhtasalo, Julius Valtteri
Kautto, Veikka Valtteri
Leppäniemi, Riku Eemeli
Lindroos, Jimmy Daniel Kristian
Snellman, Eetu Ville Aleksanteri
Sysoev, Igor
Tamminen, Tami Atte Juhani

Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos

Taideteollisuusalan perustutkinto

Sisustusalan osaamisala, yo
Heinikorpi Satu

Jalometallialan osaamisala, pk
Ala-Mononen Daniel

Sisustusalan osaamisala, pk
Mustalahti Venla

Tuotteen valmistuksen osaamisala, pk
Engholm Niki
Javanainen Janni-Mari

Vammalan ammattikoulu

Autoalan perustutkinto, pk
Brunnila Robert
Huhtala Veikka
Ihamäki Arttu
Kortesato Jori
Kuokkanen Atte
Mattila Leevi
Niekka Konsta
Paunu Moona-Maria
Peltonen Akseli
Tikkanen Lauri
Tähtinen Rita
Yli-Nikkilä Niko

Elintarvikealan perustutkinto, pk
Blomerus Anceliga
Hoikka Veera
Mattila Lotta
Mielonen Wilma
Mäki-Turja Hanna
Randell Sanni

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk
Aaltonen Viivi
Hakanen Aada
Haveri Tiila
Heinonen Jenni
Helminen Maija
Jokihaara Sara
Juvela Anna
Jänesniemi Minea
Koivuniemi Johanna
Kovanen Anni
Lindroos Fanny
Matikainen Sonja
Mattila Netta
O’shea Aimie
Nyman Essi
Pirttikoski Janina
Ranta Hanna
Rapeli Minja
Rautavirta Viivi
Rogowski Kacper
Salonoja Sonja
Tuiskula Lilja
Tuominen Amalia
Valli Julia

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
Haapamäki Ville
Kiviniitty Aaro
Koivu Kasperi
Koivuniemi Juuso
Korpela Jaakko
Nikitin Arttur
Pärssinen Vili
Saarela Simo
Seppälä Waltteri
Tienhaara Eetu

Rakennusalan perustutkinto, pk
Aalto Jore
Hernesniemi Jere
Joki Onni-Sameli
Karaus Daniel
Kortelainen Venla
Markkula Antti-Eero
Niemelä Masi
Palokangas Leevi
Ruokonen Juho
Suomela Nooa
Suontausta Aleksi
Vesa Eero
Ylimaa Arttu

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
Andelin Joni
Hellsten Hennariikka
Kiuru Roosa
Knuutila Ilona
Mäkelä Venla
Mäntyniemi Mea
Nieminen Kerttu
Rautavirta Oskari
Sjösten Heta

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
Elo Jimi
Hartonen Akseli
Intonen Konsta
Jokinen Saku
Järvenpää Aaro
Katajisto Mika
Koivuniemi Mikko
Kruusberg Rauni
Käiväräinen Jari
Mahlamäki Riku
Nikkinen Ville
Nurmi Rasmus
Oranen Roni
Risku Eemil
Salminen Aki
Salminen Niko
Saukola Aatu
Siuko Jonne
Turri Juho

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk
Kerokoski Oskari

Sasse maskotti onnittelee opiskelupaikan saaneita.