Yhteishaun 2021 opiskelijavalinnat

Onneksi olkoon opiskelupaikasta ja tervetuloa mukaan osaavaan joukkoomme!

Julkaisemme kaikkien niiden yhteishaussa 2021 valittujen opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Ammatti-instituutti Iisakki

Autoalan perustutkinto:
Alanen Nikko, Kauppila Samuel, Kiili Juho, Kohtanen Jaakko, Mäensivu Leevi, Vasu Keni, Mäkelä Akseli, Mäkinen Samuli

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Hämeenkyrö:
Katajisto Konsta, Martansaari Aleksi

Rakennusalan perustutkinto:
Särkijärvi Sauli, Westerholm Joona

Talotekniikan perustutkinto:
Alakotila Oliver, Antila Iivari, Esko Arttu, Hakala Totti, Kuuhimo Justus, Lahdenperä Weeti, Leppälä Marcus, Leppänen Jimi, Nissilä Sisu, Nummi Niklas, Ranta Elias, Silvas Eemeli, Tienari Verne, Vallenius Eetu

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto:
Friman Ada, Salonen Martta, Vuolle Miika

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto:
Aaltonen Taavi, Ahola Arttu, Faltin Aleksi, Huitula Tommi, Isokivijärvi Oskari, Joensivu Eemeli, Karttunen Lauri, Keskiruusi Urho, Kivikari Aaro, Konttinen Iikka, Kuusijoensuu Saga, Laatu Aleksi, Liikala Viljami, Mäenpää Leevi, Mäkelä Aleksi, Mäki Tuomas, Niemelä Jonne, Niemistö Juho, Peltomaa Roope, Raitaluoma Roni, Rantala Lauri, Ropponen Akseli, Tiura Toivo, Touru Mikael

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Parkano:
Huhdanmäki Iina, Kuusiluoma Ellen, Lamminsivu Anni, Silvennoinen Senja, Toivola Ella

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Parkano:
Aalto Kristian, Kaskenviita Daniel, Kuuhimo Tuomas, Lahtinen Elias

Huittisten ammatti- ja yrittäjäopisto, Huittinen

Liiketoiminnan perustutkinto, yo:
Diallo Abubakar

Liiketoiminnan perustutkinto, pk:
Eklund Rasmus, Finska Venla, Gustafsson Juulia, Heino Kaapo, Isokallio Teija, Jaakkola Sanni-Sofia, Karlsson Topias, Koivisto Kerttu, Koota Arttu, Koskinen Aleksi, Koskinen Kenny, Laurila Ellinoora, Pylkkänen Emma, Rautavuori Isabella, Reunanen Laura, Salli Eemil, Sillanpää Nea, Toivola Rasmus, Toivonen Helvi, Tähtikari Joakim, Uotila Emma, Wolff Ella, Yrjölä Anu

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, yo: 
Emmanuel Sunday, Vieno Teemu    

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, pk:
Anttila Iiro, Haapahuhta Jesse, Kaasalainen Urho, Rauhala Jiri, Rintala Juho, Rosvall Rasmus, Sillanpää Aaron, Than Min Min, Virtanen Ida, Väliviita Iida

Huittisten ammatti- ja yrittäjäopisto, Kokemäki

Maatalousalan perustutkinto, yo:
Forsby Neea, Juuruskorpi Aino, Porola Jenni-Maria, Viitasaari Emma

Maatalousalan perustutkinto, pk:
Aarinen Lauri, Anttalainen Emmi, Heinonen Vanessa, Heinonen Viivi, Hellemaa Venla, Helppolainen Laura, Hietanen Suvianna, Jokinen Akseli, Kataja Elli, Laine Alma, Lehiste Carolyn, Lilja Anniina, Mattila Pinja, Myllymaa Vilma, Nieminen Saara, Pajula Sirkku, Rajala Milla, Salo Matias, Savinen Mimosa, Setälä Jenna, Tunturivuori Vilma, Voutilainen Antti

Talotekniikan perustutkinto, pk:
Kadarik Egert, Leppälammi Leo, Rantanen Hertta

Puutarha-alan perustutkinto, pk:
Heikkilä Henri, Kauppila Niina, Pihlava Atte, Simon-Bellamy Sabine

Ikaalisten kauppaoppilaitos

Liiketoiminnan perustutkinto:
Kallio Elviida, Karila Eemu, Koivisto Katri, Kortteus Kasper, Niemi Anni, Rauhala Kiia, Ratinen Jenni, Salo Ella-Noora

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto:
Ikonen Ossi, Jumpponen Vili, Visala Venni

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto:
Koivuniemi Karoliina, Lahtinen Enni, Mehto Johanna, Mäkynen Iina

Ikaalisten käsi- ja taideteollisuusoppilaitos

Taideteollisuusalan perustutkinto, metalliseppäalan osaamisala:
Castrén Elina, Kempas Samu, Mäkinen Milko

Taideteollisuusalan perustutkinto, restaurointialan osaamisala:
Moisio Eveliina

Taideteollisuusalan perustutkinto, soitinrakennusalan osaamisala:
Kunnas Ilmari

Taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen valmistuksen osaamisala:
Huhtala Helinä, Jefremoff Sabina, Karvinen Siiri, Klemetti Siiri, Pekkala Ilona

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, audiovisuaalisen viestinnän osaamisala:
Kärnä Minna, Lemola Joni

Ikaalisten lukio

Aila Leo, Haapaniemi Vilja, Harjuntausta Venla, Heinonen Eevi, Hiiri Annimaija, Hinttu Matias, Holma Hanna, Holmala Ella, Jokinen Leevi, Kariaho Niilo, Kari Sanni, Kemppainen Moona, Kivimäki Ronni, Koivisto Iida, Koskiniemi Eveliina, Laatu Aaro, Lindroos Jami, Oksanen Jenna, Pesonen Pihla, Pieniluoma Joel, Pihlajamäki Pinja, Poti Janette, Pulkkinen Aino, Rajala Tuomas, Sillanpää Eveliina, Sormunen Jenni, Suominen Oona, Suomi Sakari, Tuuri Aleksi, Uusitalo Venla, Viitaniemi Maiju, Viljanen Katariina, Vuorela Aura

Karkun kotitalous- ja sosiaalialan oppilaitos

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto:
Purakasmäki Aliisa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto:
Gustafsson Rebecca, Kangasniemi Henna, Koivunen Amanda, Mattila Laura, Raikunen Wilma, Rantala Sini

Mäntän seudun koulutuskeskus

Autoalan perustutkinto :
Aittolampi Juuli, Anttila Atro, Bergman Aada, Kangaspusu Paavo, Laaka Elias, Manninen Mikko, Mäkelä Matias, Peippo Juuso, Räisänen Jasmin, Salonen Jesper, Tarvonen Aada, Ubaid Khalid

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto:
Alho Willa-Amalia, Barrile Sofia, Herukka Taru, Huhtinen Aino, Nieminen Tea, Pajukko Aada, Peltola Ella, Reini Olivia, Syversen Jessica, Vilokkinen Eveliina, Yläkangas Nelliina

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto:
Jokinen Jere, Järvinen Otto, Minni Teemu, Moksunen Atte, Myntti Mirella, Oksanen Veeti, Pohjaniemi Jenny, Ruohonen Johannes, Saarilampi Patric, Salo Antti, Talvilahti Roope, Tuominen Leevi, Viitanen Eetu

Liiketoiminnan perustutkinto:
Eevala Roosa, Eteläniemi Jesse, Keljo Siiri, Lamberg Mi, Makkonen Aino  

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto:
Aotphim Chakhrit, Lehtonen Sabrina

Rakennusalan perustutkinto:
Aalto Aleksi, Heinonen Samu, Heinäkenkä Roope, Järvinen Tomi, Kangas Eemeli, Maksniemi Veeti, Paarlahti Kasperi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto:
Aro-Panula Tiitus, Kemppainen Suvituulia, Kyllönen Oona, Mäkinen Aatu, Nyykooli Emilia, Peltonen Annika, Skantz Veeti, Äijö Emma                                                   

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto:
Aaltonen Kimi, Havimäki Ville, Hietala Jami, Häkkinen Rasmus, Innilä Vanessa, Kuopio Tuomas, Lipsonen Lotta-Maria, Nurminen Rasmus, Puttonen Tuomas, Rautiainen Leevi, Suihkonen Nikolas, Turpeinen Arttu, Virtanen Nico, Wallenius Juha                                                  

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto:
Collin Juho, Kivi Mikko, Kulmala Samu, Mikkonen Valtteri, Mäkelä Niclas, Paski Veeti, Piili Noora, Pohjalainen Juuso, Viljakainen Isto, Ylitalo Joona 

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus, Valma:
Lähteenmäki Niklas, Mikkonen Valtteri, Mäkelä Niclas, Salomaa Jasmin, Siiskonen Henrik, Skantz Veera, Turpeinen Arttu, Viitanen Jesse

Osaran maaseutuopetusyksikkö

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto:
Järvenpää Leevi, Kivelä Nelli, Kinnunen Julia, Soukko Tuomas

Maatalousalan perustutkinto:
Eloranta Eeva, Koro Emmi, Harsia Emilia, Valkama Roni, Peltoniemi Janika, Piilola Joonas, Mahlamäki Nita, Lahtinen Lilli, Hinttu Petteri

Ruoveden lukio

Granförs Nanna, Inkeri Rauni, Kangaspusu Teemu, Kantonen Alma, Kaskia Ida, Keränen Rasmus, Kumpumäki Heidi-Maria, Laaka Aleksi, Leinonen Hymy, Lindström Melissa, Luodeslampi Milla, Luukkonen Taru, Lähdevuori Vivan, Manninen Pihla, Martikainen Aaro, Mattila Fanny, Mustonen Roni, Muukka Hilla, Nieminen Kerttu, Parkatti Anna, Paulanto Juulia, Perasto Pihla, Pulli Maria, Saarela Emmi, Savolainen Ida, Soilunen Ida-Maria, Somppi Viivi, Suuriniemi Nea, Teräväinen Enna, Ukkonen Julia, Varpu-Luoma Sanni, Vilén Elviira, Vilén Iita, Villgren Eerika, Äikäs Viivi

Tampereen palvelualan ammattiopisto

Tieto- ja viestintätekniikan pt:
Savonen Tiitus, Porrassalmi Pilvi, Filppu Samu, Kaartinen Emmi-Maria, Joseph Neo, Paldanius Halla, Toivonen Kristian, Okuloff Roosa

Elintarvikealan pt:
Rajala Janika, Jokitulppo Janna, Sharifi Zohreh, Kilappa Ronja, Fawzi Fatima Mohammed, Koskimäki Jeni, Moilanen Aino, Vahderpää Josephine, Majlund Nana, Rastas Rita, Aalto Pinja, Vesa Siiri, Vilko Sara

Liiketoiminnan pt:
Varvio Viola, Kuusisto Emilia, Skarp Noora, Arsalo Petrus, Suur Jane, Parjanen Felipe, Vänttinen Mikko, Olli Ida, Salmelainen Katri, Kanerva Matias, Salminen Lila, Kumpulainen Taru, Maksymiak Weronika, Holopainen Nuutti, Järvinen Milna, Konttinen Kasperi, Korpi Aaro

Ravintola- ja catering-alan pt:
Kyyhkynen Kiia, Partanen Emmi, Fabrin Mikko, Kuorilehto Neea, Partanen Teo, Tujula Sofia, Tervola Tani, Keränen Oscar, Maanoja Jere, Karvonen Niklas, Takala Mikko, Uuramo Suvi, Jousi Vili, Tarri Pinja, Kaistinen Joona

Sosiaali- ja terveysalan pt:
Haapaniemi Vivian, Luontila Oona, Hietaniemi Peppi-Liina, Salonen Anni, Kortsalo Milla, Ristolainen Julia

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan pt:
Virtanen Jesper

Matkailualan pt:
Liehu Natalia, Laine Adelina, Koski Sofia, Isomäki Ida-Maria, Myyrä Aliisa, Kuusisto Olivia, Hotchkiss Eerica, Ranta Iida, Juslén Ronja, Harjamäki Sira, Tägtström Jenna, Törmä Brenna

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus, Valma:
Hinttu Jasmin, Hovi Peppi-Susanna, Järvinen Rico, Mäkinen Ville, Nuutinen Tiia, Paldanius Halla, Savonen Tiitus, Siewert Tuulia, Wahlman Joona, Hed Fia

Tyrvään käsi- ja taideteollisuusoppilaitos

Taideteollisuusalan perustutkinto, jalometallialan osaamisala:
Hyytiäinen Anna, Koivumäki Ella, Rossi Tuija, Sederholm Sasha, Tuhkunen Jimi

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustusalan osaamisala:
Asikainen Aura, Kiviranta Sara, Käkelä Sofia, Peranto Netta, Palmroos Emilia, Sillanpää Helmi

Taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen valmistuksen osaamisala:
Koskikallio Lahja, Koivu Neea, Malinen Julia, Pietilä Elsa, Tiitinen Enni

Vammalan ammattikoulu

Autoalan perustutkinto:
Anttila Eero, Ihamäki Eetu, Järvenpää Jooel, Järvensivu Jussi, Kaunisto Niilo, Koivulammi Markus, Kulmala Ilari, Lintula Kalle, Lumiainen Juho, Majamaa Jesse, Mäkinen Sami, Nousiainen Ella, Poutala Markus, Salminen Mikke, Seurala Markku, Taipale Konsta, Vilmunen Niilo

Elintarvikealan perustutkinto:
Grundström Henna, Murtoo Adeliina, Mäenpää Enni, Rantanen Pihla, Sarkala Valtteri

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto:
Asikainen Aino-Maija, Harju Juulia, Hautala Ada, Heinikorpi Susa, Hujulahti Jonna, Javanainen Janni-Mari, Johansson Julia, Jokinen Sini, Katavisto Vilma, Laitala Sebastian, Lehmuslehti Ida, Lehtisalo Oona, Mattila Katri, Niemi Emmi, Suntinen Mari, Virtanen Nea, Vuorinen Jessica, Väntsi Jasmin

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto:
Pajuniitty Samuli, Rantala Samuli, Reiman Riku, Telin Ossi

Rakennusalan perustutkinto;
Aho Tommi, Ahola Lauri, Järvinen Iikka, Kesti Topias, Kulonpää Kaarina, Nieminen Leevi, Piilola Eero, Purola Jooa, Rapeli Max, Vaskelainen Jonne, Vesamäki Paavo

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto:
Dunder Henry, Lehtonen Nea-Liina, Leppänen Sanni, Lähde Hermanni, Mellenius Miro-Elias, Putkonen Sami, Rekikoski Jami

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto:
Ekonen Nico, Halinen Mitro, Huhtanen Kasperi, Intonen Leevi, Kari Niklas, Koivisto Samuel, Korpela Matias, Niiranen Niklas, Suoniemi Juho, Telilä Miro, Terentjev Danila, Toivola Valto, Vaittinen Jimi

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto:
Varila Juho

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA):
Jaakkola Luukas, Javanainen Jinna-Riia, Pihlava Atte, Saarinen Joni, Turpiainen Miro, Vuolukka Siiri